«ТЦК»   

Ковельчани перекрили дорогу, бо втомилися жити в шумі та пилу. Відео

Ковельчани перекрили дорогу на Лісництві   Вчора лісопереробний цех Державного підприємства «Ковельське лісове господарство», який розташований в мікрорайоні «Лісництва», через протестний пікет місцевих жителів не зміг працювати на повну потужність. Люди з плакатами в руках перекрили автодорогу, якою доставляють на переробку лісодеревину, бо кажуть, що не в змозі далі терпіти той потужний гуркіт і шум, який фактично щодня доноситься з території цеху. А ще – люди вимагали нарешті відремонтувати їм єдину дорогу в «Лісництві», яка в суху погоду більше нагадує пустелю, а дощову, як оце зараз, – болото.
         На розмову до обуреного люду приїхали головний інженер Ковельського держлісгоспу Сергій Петрук, а також представник СП ПСБ «Волинь» Сергій Андросюк, яке на території переробного цеху, надає держлісгоспу послуги з переробки деревини. Протестуючі відразу ж їм зачитали свої вимоги. 
         «Наші вимоги: вивести за межі мікрорайону дробівки, ізолювати трубу, по якій подається тирса, звук якої визиває головні болі в людей; взяти під накриття всі станки, бензопили, які працюють під відкритим небом; припинити викиди тирси і пилу в повітря; відремонтувати дорогу. Ви нам розбиваєте дорогу, ми в болоті і пилюці, ми задихаємося від пилу», - говорить Наталія Голодова, учасниця протестної акції.
Віра Сисоївна Абрамчук, яка тут мешкає вже майже 50 років, каже, що далі терпіти такого свавілля, тутешній люд більше не буде.
«Як включать ту дробівку, і не одну, то на дворі так шумить. Неможливо в такому шумові жити. І пилюка, і дорогу розбивають. Як дощу немає, то такий пил стоїть, що не можна вивісити на вулицю випрану білизну», - жаліється Віра Абрамчук, учасниця протестної акції.
Люди бідкаються, що через «розбиту» дорогу, в мікрорайон «Лісництва» відмовляються їхати навіть карети швидкої. Тетяна Якимова, яка виховує хворого на ДЦП 6-річного сина Дмитрика, вимушена часто викликами швидку, однак останнім часом їй від медиків доводиться чути й таке.
«Визиваю я швидку, а мені кажуть, що не будуть приїздити на виклики. Я питаю чому, а мені кажуть, що у вас дороги немає. І порадили, що звертайтеся в Білий Дім, до лісгоспу, бо швидка до вас їздити не буде. І все», - ділиться наболілим Тетяна Якимова, учасниця протестної  акції.  
Молода мама також розповіла нам, що від постійного гучного гулу і шуму її дитина стала погано чути. На постійні головні болі, захворювання різних форм дихальних шляхів, алергію жаліються інші мешканці мікрорайону, де навкруги росте ліс і,здавалося б, мав панувати спокій і тиша.
         «Ми зверталися до санепідемстанції. Вона вимірювала шуми. За результатами проведення їхніх замірів (протокол проведення досліджень шумового навантаження №99 від 24.11.2014 року) визначені еквівалентні рівні шуму перевищують гранично допустимі рівні 24 дБА, максимальні рівні – на 14 дБА для денного часу. Враховуючи той факт, що згідно ст.24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» території жилих будинків відносяться до «захищених об’єктів». Шуми на захищених об’єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинні перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби. І ми попадаємо під захищені об’єкти», - зачитала відповідь Ковельського міськрайонного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби України у Волинській області Наталія Голодова.
За останні п’ять років ці люди встигли забути про спокій і тишу. Ми намагалися потрапити на територію лісопереробного цеху, де на власні очі побачити те обладнання, на роботу якого нарікали люди, але представник українсько-німецького підприємства чомусь так вперто не міг додзвонитися до свого керівництва, щоб запитати у нього: можна нам пройти за ворота цеху чи ні, що ми вже й втратили будь-яку надію. Тоді місцеві люди, які тут знають всі лісові стежки-доріжки, показали нам інший бік цеху. Зараз ви бачите гори тирси, яка тоннами гниє під відкритим небом і створює небезпеку тутешнім жителям, а передусім дітям, які зазвичай люблять бавитися ось в таких місцях.
Вже в другій половині дня стало відомо, що вимоги учасників протесту були почуті.
«Вже з сьогоднішнього дня дробилки не працюють. Це те, що вони від нас вимагали. Ми протягом місяця робили місця для перевезення туди верстатів», - запевнив Сергій Андросюк, головний інженер СП ПСБ «Волинь».
«Дробівку з сьогоднішнього дня вже зупиняють і вивозять. Її не буде тут. З пилюкою, то відлатають ті дірки, де вона пролітає. А щодо дороги: були в адміністрації, говорили, є договір з Ковельським ШБУ-63. Ремонт дороги мав розпочатися сьогодні, але в зв’язку погодними умовами, що йде дощ, грейдерувати дорогу не можна», - зазначив головний інженер ДП «Ковельське лісове господарство Сергій Петрук.
Місцеві жителі погодилися розблокувати дорогу і про задоволення решти своїх вимог поговорити за одним столом із людьми, які спроможні вирішити ці проблеми.
 
 

31-03-2015
Повернутися назад



Архів: 1992-2010| 2010-2012| 2013| 2014| 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 20| 21| 22| 23|
ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 Пам'ятники Ковель Автономера Штори «Ламіновані підлоги», «Тепла підлога» Корм та інші товари для тварин Bitrud - Робота за кордоном вікна двері Гаражні ворота у Ковелі Гаражні ворота Послуги екскаватором САТ, KOMATSU Бетон всіх марок з доставкою Компанія «Ваша безпека» Оренда спецтехніки  ремонт котлів та колонок VIKNAROFF Ортопедичні матраци Перетяжка меблів Буріння свердловин на воду ЗООмагазин ВІКОНДА Склопласт «СантехБУД» FoxArt. Натяжні стелі Ковель. AvtoROMA - обслуговування вантажних автомобілів Натяжні стелі Магазин «БудМаркет» Натяжні потолки. Ковель Кондиціонери, вентиляція, опалення Ринви та комплектуючі Грунт на вимостку Віндор «БудХауз - будматеріали» Служба за контрактом
counter