«ТЦК» 

NASA опублікувало відео першого в історії прольоту зонда біля Сатурна

   Учасники команди “Cassini” оприлюднили перший детальний відеозапис прольоту “Cassini” через верхні шари атмосфери Сатурна, яку камери зонда одержали під час першого польоту зонда через проміжок між кільцями і планетою, передає УНН з посиланням на NASA.

Зазначають, що минулого тижня “Cassini”зробив перший подібний пірует, максимально тісно зблизившись з Сатурном і отримавши масу нових наукових даних по влаштуванню надр і атмосфери планети-гіганта. Для додаткового захисту зонда NASA розвернуло головну антену “Cassini” таким чином, що вона стала своєрідним “щитом”, що захищає космічний апарат від ударів пилинок і мікроастероідов.


Під час цього прольоту камери зонда працювали фактично безперервно, і отримували знімки хмар і верхніх шарів атмосфери Сатурна протягом години.

Фахівці NASA обрали найвдаліші фотографії “Cassini” і скомпонували їх у короткий відеоролик, що демонструє те, що “бачив” зонд під час першого контакту з планетою-гігантом.

Головною “зіркою” цього короткометражного фільму став знаменитий шестикутний ураган на північному полюсі Сатурна, знімки якого “Cassini” ще не отримував з настільки високою точністю. Ці фотографії, як відзначають планетологи, вже поміняли їх уявлення про те, як влаштований і поводиться цей гігантський шторм.

“Я був здивований тим, що “стінки” цього шестикутника і центральна спіраль урагану на полюсі планети мають настільки чіткі межі. Щось, що ми поки не знаємо, утримує шари на різних широтах від змішування, завдяки чому кордону між ними залишаються чіткими,” — додає Куніо Сайянагі (Kunio Sayanagi) з Хемптоновского університету (США).

Подібні відкриття стали можливі завдяки тому, що в момент підготовки цього відеоролика зонд перебував на відстані всього в 6700 кілометрів від поверхні хмар Сатурна. Це дозволило камерам “Кассіні” бачити навіть найменші структури в атмосфері планети-гіганта, чиї розміри становили всього 800 метрів.

Наступний проліт “Cassini” через дірку між кільцями і планетою відбудеться в День перемоги, 9 травня, о 9 годині ранку. Під час цього прольоту зонд спробує заглянути в надра Сатурна і знайти гравітаційні аномалії всередині них, “просвітить” кільця планети за допомогою радіохвиль, а також отримає знімки Титана з великої відстані і виміряє температуру його хмар.

Cassini-Huygens — одна з найбільш грандіозних космічних станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency).

Вартість станції склала більше 3 мільярдів доларів, і була запущена в космос в 1997 році для дослідження Сатурна та його супутника Титана.

04-05-2017
Повернутися назад



Архів: 1992-2010| 2010-2012| 2013| 2014| 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 20| 21| 22| 23|
ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 Пам'ятники Ковель Автономера Штори «Ламіновані підлоги», «Тепла підлога» Корм та інші товари для тварин Bitrud - Робота за кордоном вікна двері Гаражні ворота у Ковелі Гаражні ворота Послуги екскаватором САТ, KOMATSU Бетон всіх марок з доставкою Компанія «Ваша безпека» Оренда спецтехніки  ремонт котлів та колонок VIKNAROFF Ортопедичні матраци Перетяжка меблів Буріння свердловин на воду ЗООмагазин ВІКОНДА Склопласт «СантехБУД» FoxArt. Натяжні стелі Ковель. AvtoROMA - обслуговування вантажних автомобілів Натяжні стелі Магазин «БудМаркет» Натяжні потолки. Ковель Кондиціонери, вентиляція, опалення Ринви та комплектуючі Грунт на вимостку Віндор «БудХауз - будматеріали» Служба за контрактом
counter